INFOLINIA: 801 000 761, 33 821 91 49
KONSULTANT ON-LINE
Jesteś tutaj: Asport.pl » Sporty zimowe » Łyżwy » Regulowane
OPCJE PRZEGLĄDANIA
Pokaż wszystkie (20)
PORADNIKI
Jak wybrać łyżwy dziecięce? Jak wybrać łyżwy dziecięce?

Jazda na łyżwach jest bardzo popularnym sportem, który w dodatku dostarcza dużo radości, szczególnie dzieciom. Mamy często zastanawiają się, jakie łyżwy wybrać dla swoich...

czytaj więcej
Jak wybrać łyżwy? Jak wybrać łyżwy?

Jazda na łyżwach to sport uprawiany niemalże przez każdego. Jeżdżą zarówno dzieci, młodzież, dorośli oraz seniorzy. Ten rodzaj sportu sprawia, że przy niewielkim wysiłku mamy...

czytaj więcej

Łyżwy regulowane, dziecięce, płoza hokejowa ICEHOOK Axer

Wysyłka: Do 24 godzin
89,90 128,00 PLN

Łyżwy dziecięce, regulowane, hokejowe BLACK SKULL Axer

Wysyłka: Do 24 godzin
106,50 151,90 PLN

Łyżwy regulowane, dziecięce, płoza hokejowa MELL Axer

Wysyłka: Do 24 godzin
119,00 171,00 PLN

Łyżwy regulowane LADY EXPANZE zielone Tempish

Wysyłka: Do 24 godzin
129,00 PLN

Rolki + łyżwy regulowane, 2w1, płoza hokejowa NH616A Nils

Wysyłka: Do 24 godzin
159,00 199,00 PLN

Rolki + łyżwy regulowane, 2w1, płoza hokejowa NH616A Nils

Wysyłka: Do 24 godzin
159,00 199,00 PLN

Rolki + łyżwy regulowane, 2w1, płoza hokejowa NH 618A

Wysyłka: Do 24 godzin
159,00 199,00 PLN

Rolki + łyżwy regulowane, dziecięce F21 DUO Tempish

Wysyłka: Do 24 godzin
175,00 229,00 PLN
Łyżwy dla dzieci to bardzo duża kategoria obejmująca różne typy łyżew, których wspólną cechą jest regulacja rozmiaru. Są wśród nich zarówno klasyczne modele figurowe, jak i przeznaczone dla małych miłośników hokeja. Są także bardzo ekonomiczne łyżwy z wymienną płozą rolkową, jak również łyżwy dla najmłodszych, które przypina się paskami do butów.

Regulacja rozmiaru jest tym, co jak zostało wyżej zaznaczone, wyróżnia je spośród innych typów łyżew. Rozmiar w takich łyżwach można zmienić w zakresie nawet czterech numerów. Jest to czynność na tyle prosta, że może ją wykonać osoba nie dysponująca nawet zbyt dużą siłą. Najczęściej jest to rodzaj regulacji, w czasie której nie trzeba nawet używać klucza. Wystarczy poluzować specjalne pokrętło, a następnie rozsunąć buta jednocześnie w dwie strony, trzymając za jego przód i tył. Jednocześnie łyżwy dla dzieci zabezpieczone są przed samoczynnym rozsunięciem podczas jazdy.

Łyżwy dla dzieci są całkowicie bezpieczne. Gwarantują to certyfikaty, które ten sprzęt posiada. Mogą one mieć dwojakie zapięcie: tylko na klamry, które dziecko może zapiąć samodzielnie oraz na sznurówki, klamry i rzep. Obydwa rodzaje są tak samo bezpieczne, ale drugi rodzaj o wiele lepiej trzyma stopę i lepiej ją stabilizuje.

Kupując łyżwy dla dzieci należy zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonano płozę. Powinien on być lekki i wytrzymały, taki jak na przykład stal nierdzewna lub węglowa. Dobrze by było, gdyby płoza była już fabrycznie naostrzona. Wkładka wewnętrzna jest tym, co decyduje o komforcie i wygodzie jazdy. Dlatego kupując łyżwy dla dzieci należy zadbać o to, by wyściółka była anatomiczna i z łatwością dopasowywała się do stopy. Szkielet, z którego wykonany łyżwy koniecznie musi być odporny na uszkodzenia, takie jak złamania, wygięcia itp. Nade wszystko jednak powinien wytrzymywać duży mróz, najlepiej aż do -20 stopni C. Wtedy mamy gwarancję, że but zachowa sprężystość i nie zniszczy się.

Nasza oferta zawiera łyżwy dla dzieci różnych producentów. Wśród nich można wyróżnić takie marki, jak na przykład Tempish, Spokey, Axer oraz Rollerblade.