INFOLINIA: 801 000 761, 33 821 91 49
ZAPYTAJ SPRZEDAWCĘ
Jesteś tutaj: Asport.pl » Odzież » Kurtki » Zimowe
OPCJE PRZEGLĄDANIA
Pokaż wszystkie (13)
Pokaż wszystkie (13)

Kurtka zimowa, damska, ocieplana C32X Brugi

Wysyłka: Jutro
179,99 269,00 PLN

Kurtka zimowa, męska, ocieplana CL4Y 2kolory Brugi

Wysyłka: Jutro
189,99 279,00 PLN

Kurtka damska, zimowa, ocieplana BAKER The North Face

Wysyłka: Jutro
729,00 1 049,00 PLN
Oferta naszego sklepu obfituje w kurtki zimowe. Są wśród nich modele uniwersalne, jak również idealne na narty, snowboard oraz takie, w których śmiało można chodzić po górach zimą. Podstawową funkcją każdej kurtki zimowej jest zabezpieczanie przed utratą ciepła i wyziębieniem.

Kurtki zimowe różnią się od siebie przede wszystkim rodzajem wypełnienia. Może ono być puchowe lub syntetyczne. Różnica jest dość znaczna, ponieważ naturalny puch świetnie grzeje, jest sprężysty i pakowny, dzięki czemu kurtki zimowe z wypełnieniem puchowym łatwo dają się skompresować do niewielkich rozmiarów. Do zalet puchu można jeszcze zaliczyć to, że jest trwały i przez wiele lat nie traci swoich właściwości, w przeciwieństwie do wypełnień syntetycznych. Cienką kurtkę puchową można spakować do jej własnej kieszeni, a po rozpakowaniu wystarczy lekko strzepnąć. Kurtki zimowe puchowe mają też znaczną przewagę przed innymi okryciami, na przykład polarami, ponieważ są od nich mimo mniejszej wagi o wiele bardziej ciepłe.

Kurtki zimowe z wypełnieniem syntetycznym stanowią tańszą alternatywę dla kurtek puchowych. Wypełnienie syntetyczne nie jest tak ciepłe i trwałe jak puch, ale ma inną zaletę. Jest bardziej odporne na wilgoć, a co za tym idzie można w takich kurtkach chodzić nawet wówczas, gdy mocno sypie śnieg. Jednak do wyjątków należy typ sztucznego wypełnienia, zwany PrimaLoft®. Jest ono nawet nazywane sztucznym puchem, ze względu na właściwości które posiada. Poza tym jest bardzo odporne na wilgoć.

Nasz sklep oferuje kurtki zimowe wielu marek, do najpopularniejszych należą Marmot, The North Face, Hannah, Feel Free, Columbia, Pajak. Wśród typów kurtek, które oferujemy, można wyróżnić puchowe i syntetyczne, jak również kurtki przeznaczone na przykład na narty.