INFOLINIA: 801 000 761, 33 821 91 49
ZAPYTAJ SPRZEDAWCĘ
Jesteś tutaj: Asport.pl » Skating » Rolki, łyżworolki » Kółka
OPCJE PRZEGLĄDANIA
Pokaż wszystkie (11)
PORADNIKI
Konserwacja rolek - od czego zacząć? Konserwacja rolek - od czego zacząć?

Każdy dobry rolkarz wie, że o rolki trzeba dbać. To sprzęt sportowy, który wymaga stałej kontroli, bowiem od sprawności rolek może zależeć nasze zdrowie. Poniżej przedstawimy...

czytaj więcej
Łożyska - jak je wymieniać, jak je konserwować? Łożyska - jak je wymieniać, jak je konserwować?

Łożysko to jedna z najważniejszych części w rolce. To właśnie od dobrego łożyska zależy płynność jazdy. Łożyska sprawiają, że koło płynnie się obraca. Gdyby nie łożyska,...

czytaj więcej

Kółka rekreacyjne, fitness 84mm/80A 4szt. K2

Wysyłka: Dzisiaj
69,00 79,00 PLN

Kółka rekreacyjne, fitness 84mm/80A 4szt. K2

Wysyłka: Dzisiaj
135,00 169,00 PLN

Kółka szybkościowe RACING 110mm/85A 4szt. K2

Wysyłka: Dzisiaj
189,00 229,00 PLN

Kółka rekreacyjne, fitness 70/82A Tempish

Chwilowo niedostępny
33,00 PLN
Kółka do rolek należy wymieniać, kiedy tylko się zużyją. Możliwość ich wymiany znacznie przedłuża żywotność samych rolek. Zazwyczaj jednak problemem jest wybór prawidłowych kółek, zwłaszcza, jeśli sklep ma tak bogatą ofertę jak nasza.

Wybierając kółka do rolek należy przede wszystkim uświadomić sobie, że dzisiaj niemal wszystkie modele produkowane są syntetycznego kauczuku czyli poliuretanu. Plastikowe nie są już używane. Kółka posiadają dwie liczby oddzielone ukośnikiem oraz literę. Pierwsza cyfra odpowiada średnicy kółek wyrażonej w milimetrach, a druga wraz z literą oznacza ich twardość. Im bardziej twarde kółka, tym mniej przyczepne, ale za za to lepiej się w takich rolkach jeździ i wolniej się ścierają. Z kolei bardziej miękkie kółka do rolek oznaczają wolniejszą jazdę, dużą przyczepność, ale i mniejszą wytrzymałość.

Do jazdy rekreacyjnej najlepiej wybrać kółka o twardości 78-82A. Natomiast jeśli chodzi o wielkość, to trzeba wziąć pod uwagę, że małe kółka nadają się do jazdy na rolkach agresywnych, bardzo duże do jazdy szybkiej, a średnie do jazdy rekreacyjnej i fitnessowej. Są one zwykle wielkości od 72 do 80 milimetrów.

Nasza oferta zawiera kółka do rolek znanych firm takich, jak na przykład Hyper, K2, Powerslide, Rollerblade, Kryptonics, Spokey oraz Tempish. Można je kupić w komplecie po 4 sztuki ale także pojedynczo. W naszym sklepie oferujemy kółka do rolek agresywnych, rekreacyjnych i fitnessowych, do jazdy szybkościowej, do hokeja, a także dziecięce. Ich wspólną cechą jest wysoka jakość, wytrzymałość a także gwarancja płynnej jazdy. Ceny kółek są na tyle, zróżnicowane, że każda osoba może bez problemu kupić kółka idealne dla jej potrzeb i możliwości. Poza tym warto pamiętać, że kółka wymieniane są raz na kilka sezonów, a w przypadku częstej i długiej jazdy częściej. Dlatego tez wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych raz na kilka lat nie jest wcale duży, a zyskujemy rolki niemal jak nowe.