Buty wspinaczkowe damskie PEARL LADY QC Rock Pillars/Ocun

Buty wspinaczkowe damskie PEARL LADY QC Rock Pillars/Ocun

(0 opinii)
Produkt niedostępny.
Brak informacji o dostępności.
.

BUTY WSPINACZKOWE

model PEARL LADY QC

firmy ROCK PILLARS/OCUN

Wygoda, precyzja, estetyka - wszystko zamknięte w jednym bucie: Pearl Lady QC. Dla wszystkich wymagających Pań, które "niutona" w ręku chcą poprzeć odpowiednim dodatkiem na stopie!

Rock Pillars, nie zapominając o ceniących estetykę Paniach, od pewnego czasu pracował nad stworzeniem buta, który mógłby spełnić wysokie wymagania stawiane przez płeć piękną. Naturalnie nie mogło być mowy o jakichkolwiek ustępstwach w temacie skuteczności i komfortu użytkowania samego buta! Efektem tej pracy jest model Pearl Lady QC, wykorzystujący rozwiązania stosowane w zdobywających szerokie uznanie odpowiednikach linii Pearl, ale z uwzględnieniem specyfiki anatomii kobiecej stopy.

Zastosowanie systemu QC (Quick Closure) zapewnia bezproblemowe, ścisłe dopasowanie buta do stopy, nawet w sytuacji częstego zakładania i zdejmowania buta (np. podczas treningów lub boulderowania). Nie ogranicza to w żaden sposób komfortu, a to dzięki zastosowaniu do produkcji cholewki wysokiej jakości skóry syntetycznej powstałej na bazie mikrofibry. Materiał ten w połączeniu z poliestrową wyściółką i miękkim językiem sprawia, że but oferuje wygodę nawet podczas dłuższego wspinania.

Aby wydobyć z buta maksymalny poziom efektywności, w modelu Pearl Lady QC zastosowano podeszwę Grippin Edge. Ta opracowana w laboratoriach Rock Pillars mieszanka powstała w celu połączenia świetnego tarcia i przyczepności z dużą stabilnością na krawędziach. Dodatkowo jest bardzo odporna na odkształcenia, dzięki czemu but zachowuje swój fason, a co za tym idzie - również pierwotną skuteczność, nawet przy intensywnym wykorzystywaniu.

Wspaniałe charakterystyki gumy Grippin Edge umiejętnie połączono z lekko asymetrycznym profilowaniem typu Radical. Skierowany ku dołowi palec i bardzo dobrze dopasowana pięta dodatkowo zapewniają odpowiednią sztywność, nie ograniczając jednak dobrego czucia skały.

Reasumując - drogie Panie - oddajemy w Wasze ręce najestetyczniejszy oręż do walki z grawitacją!

Opis:Buty wspinaczkowe damskie PEARL LADY QC Rock Pillars/Ocun

  • profil przodu: ostry
  • materiał podszewki: poliester
  • materiał cholewki: skóra syntetyczna
  • podeszwa: Grippin Edge
  • asymetria: średnia
  • typ: Velcro
  • rozciąganie: brak/małe - do 0,5 numeru
  • przeznaczenie: dla średniozaawansowanych i zaawansowanych użytkowniczek
  • kobiecy design
  • kolor: czarny z białymi i niebieskimi elementami

Technologie dla produktu:

GRIPPIN EDGE

Opracowana przez laboratorium RP, w celu połączenia świetnego tarcia i przyczepności z dużą stabilnością na krawędziach. Zachowuje swój kształt nawet podczas wielogodzinnego użytkowania i zapewnia doskonałą trwałość. Doskonały wybór dla serii 7b.


	GRIPPIN EDGE
	

	Opracowana przez...

DOPASOWNIE I KSZTAŁT BUTA

Radykalnie zakrzywione z przodu, średnio asymetryczne. Przestrzeń na palce uwzględnia konieczność lekkiego ich zgięcia, nie powoduje jednak znacznego dyskomfortu. Przeznaczone dla stóp o standardowej szerokości oraz wąskich stopach. Posiada płytką piętę o zmniejszonej objętości. Zaprojektowane na podstawie stopy chudej i wyraźnie kościstej, charakterystycznej dla wielu zaawansowanych wspinaczy.


	DOPASOWNIE I KSZTAŁT BUTA
	

	Radykalnie...

RZEPY QUICK CLOSURE

Dzięki zastosowaniu bardzo wytrzymałych rzepów Velcro gwarantuje wysoki komfort oraz szybkie i łatwe dopasowanie. To idealnie rozwiązanie w sytuacjach, gdy co chwilę musisz ściągać i zakładać buty.


	RZEPY QUICK CLOSURE
	

	Dzięki...

SZTYWNOŚĆ - ŚREDNIA

Wspomaga mięśnie stóp nieprzyzwyczajonych do butów wspinaczkowych lub przy dłuższych drogach.


	SZTYWNOŚĆ - ŚREDNIA

	Wspomaga...

KONSTRUKCJA BUTA WSPINACZKOWEGO

  1. Cholewka i wykończenie wewnętrzne buta. Buty Rock Pillars wykonywane są ze skóry naturalnej, syntetycznej bądź z połączenia obu tych materiałów. Tradycyjnie stosowanym materiałem używanym przy produkcji cholewki jest skóra zamszowa. Zapewnia ona komfort, odpowiedni poziom higieny oraz oddychalność. Aby zredukować jej rozciągliwość, od środka wzmacniana jest bawełnianą podszewką. Nowocześniejszym i bardziej zaawansowanym technologicznie materiałem jest syntetyczna imitacja skóry wykonana z mikrowłókien PES. Materiał ten cechuje się wyższymi parametrami giętkości oraz wymiarowej stabilności. Zapewnia to częściową elastyczność obuwia (wygoda bez nadmiernego zdefasonowania). Syntetyczne materiały pozostają w tyle za naturalną skórą jeśli chodzi o parametry higieniczne, jednak ich mocną stroną jest możliwość prania, bez utraty właściwości.
  2. Wyściełany język. Miękki, oddychający język składa się z 3 warstw: chłonnej podszewki, perforowanej pianki i siateczki 3D. Takie rozwiązanie zapewnia idealną wentylację buta. Nagromadzona wilgoć wydalana jest do warstw zewnętrznych skąd może swobodnie odparować.
  3. Bezszwowa pięta. Od 1994 roku Rock Pillars stosuje specjalną konstrukcję cholewki, która pozbawiona jest szwu w obrębie pięty. Takie rozwiązanie znacząco zwiększa wygodę użytkowania, nie powoduje nieprzyjemnych podrażnień czy otarć. Ma to kluczowe znaczenie szczególnie w modelach z bardzo mocnym naciągiem pięty.
  4. Śródpodeszwa. Jest to jedna z ważniejszych części konstrukcji buta wspinaczkowego, która nadaje im sztywność. W znaczącym stopniu wpływa na wzmocnienie konstrukcji i stabilność kształtu. W zależności od użytego tworzywa, jego grubości i zastosowanej technologii, śródpodeszwa definiuje wrażliwość czucia oraz stabilność na krawądkach. Nowoczesne technologie wykorzystują termo-formowanie elastycznych materiałów, które cechują się swego rodzaju „pamięcią” pierwotnego kształtu. Rock Pillars stosuje w produkcji 3D Fit System.
  5. Śródpodeszwa 3D Fit. Konstrukcja termo-formowanej śródpodeszwy o wypukłym kształcie, zapewniająca wsparcie palcom, oraz nadająca konstrukcyjnej sztywności dla jak najlepszego przeniesienia sił. Wykonana została z aktywnych termicznie, elastycznych, zachowujących kształt materiałów.
  6. Brzeg, gumowe wstawki i przeniesienie sił. Wszelakie elementy gumowe, zarówno te chroniące cholewkę, jak i cała podeszwa, to jedne z najważniejszych elementów w konstrukcji buta (obok kształtu kopyta i materiału cholewki). Owe panele nie tylko kryją i zabezpieczają cholewkę/ stopę przy intensywnym użytkowaniu w skałach, ale są także ważnym punktem konstrukcji i wnoszą istotny wkład w funkcję buta wspinaczkowego – nadania stopie odpowiedniej stabilności. Poprawny rozkład sił bazuje na znajomości anatomii stopy i wymogów stawianych przez poszczególne techniki wspinaczkowe. Ta wiedza właśnie definiuje prawidłowy kształt i umiejscowienie elementów gumowych, jak również dobór samej gumy. Ręczne wykonanie i prawidłowe naciągnięcie wszystkich elementów to alchemia tego rzemiosła. Nowo opatentowany system 3-Force jest przykładem naszego niekończącego się trudu wkładanego w „inżynierię wspinaczkową”.
  7. Naciąg pięty. Słabszy czy mocniejszy naciąg pięty zapewnia właściwe ułożenie stopy i przekazanie sił w kierunku palców. Optymalna siła naciągu jest zdefiniowana konstrukcyjnie. Część ta jest wykonana ze specjalnej gumy Durarand, która zachowuje idealnie zachowuje pierwotne naprężenie i przenosi siły ku przodowi.
  8. Perforowana pięta. Dzięki perforacji, pięta jest bardziej elastyczna i zapewnia lepsze tarcie podczas haczenia. Dla zapewnienia tych właściwości pięta wykonana została z bardzo giętkiej, zapewniającej świetną przyczepność gumy STICKYRAND.
  9. Gumowy panel na przodzie. Z przodu na wysokości palców, szczególnie w okolicach dużego palca, materiał cholewki bywa chroniony przez niewielki kawałek bardzo przyczepnej, specjalnej gumy o grubości około 0,9 mm. Taka konstrukcja zabezpiecza but przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz pozwala skuteczniej przenieść siłę na palce podczas podhaczania w dachu czy na technicznie wymagających drogach.


	KONSTRUKCJA BUTA WSPINACZKOWEGO...

AKTYWNOŚCI WSPINACZKOWE

Istnieje kilka rodzajów aktywności wspinaczkowych i każda z nich ma inne wymagania dotyczące cech funkcjonalnych buta.

Wspinaczka skalna

Ogólnie rzec biorąc, jakość butów wspinaczkowych opiera się na ich budowie i zastosowanej gumie (podeszwie). Ten rodzaj aktywności „oferuje” szerokie spektrum terenów – skał o różnej fakturze powierzchni. Możemy mieć do czynienia z krawądkami, rysami, dziurkami, klamami, możemy wspinać się w wapieniu, piaskowcu czy granicie. Wszystko to narzuca dobór odpowiedniego sprzętu. Wykonanie jednego, uniwersalnego modelu obuwia wspinaczkowego jest niemożliwe bez pójścia na pewne kompromisy. Dlatego też Rock Pillars produkuje zróżnicowane modele, także pod względem anatomii. Niektóre buty będą lepiej sprawowały się na drogach, gdzie występuje dużo rys i krawądek (gdzie pracujemy na palcach i to na nich spoczywa większość obciążeń), z kolei inne lepiej spiszą się na drogach tarciowych, w terenie połogim itp.


	AKTYWNOŚCI WSPINACZKOWE
	

	Istnieje...

Buldering (Bouldering)

Bulderowanie wymaga od wspinacza ogromnej precyzji, doświadczenia w balansowaniu ciałem i przenoszenia ciężaru w najbardziej optymalny sposób. Buty muszą zapewnić odpowiednią stabilizację i doskonałą przyczepność na najmniejszych stopieńkach, mikrokrawądkach i oblakach. Nie mogą ulegać skręceniom i osuwać się ze stopnI. Istotnym jest, aby były idealnie dopasowane i dawały „czucie skały” w czasie haczenia palcami czy piętą. Wyłącznie idealna konstrukcja i najlepszej jakości guma tworzą prawdziwy but do bulderingu.


	AKTYWNOŚCI WSPINACZKOWE
	

	Istnieje...

Sztuczna ścianka (panel)

Cechy butów do wspinaczki na sztucznych ścianach zależą w głównej mierze od preferencji i stopnia doświadczenia osoby wspinającej. Początkujący winni się skupić na trwałych butach zapewniających dużą wygodę. Sprawa komplikuje się, gdy dobieramy buty dla bardziej doświadczonych wspinaczy. W takich przypadkach występuje bardzo wiele indywidualnych aspektów, które należy brać pod uwagę. Na przykład osoby, które ściągają buty po każdej drodze wybierać będą modele na rzepy; wspinacze o zacięciu zawodniczym wybiorą modele umożliwiające bardzo ścisłe dopasowanie i przeznaczone na mikrostopnie, charakterystyczne dla trudnych dróg.


	AKTYWNOŚCI WSPINACZKOWE
	

	Istnieje...

Drogi wielowyciągowe

Obuwie do wspinaczki wielowyciągowej musi być wygodne i zapewniać dużą stabilność. Preferowany system zapięcia to standardowe sznurowanie, które zapewnia dobre dopasowanie, szczególnie podczas długiego użytkowania. Dla dróg trudniejszych technicznie dobrze, aby były ciaśniej dopasowane i dawały pewne podparcie na krawądkach. W takim przypadku, lepszym rozwiązaniem będą modele umożliwiające łatwe zdjęcie na stanowisku. Osoby, które chcą pewnego kompromisu muszą, albo stracić na precyzji, albo na wygodzie, godząc się na pewien dyskomfort.


	AKTYWNOŚCI WSPINACZKOWE
	

	Istnieje...

TECHNIKI WSPINACZKOWE

Jak już wspomnieliśmy prócz kilku rodzajów wspinaczki, istnieje również duże rozgraniczenie na techniki wspinania. Każda z tych technik korzysta z innych właściwości jakie oferuje nam obuwie wspinaczkowe. Dobry but to świetna broń podczas walki z grawitacją. Z dobrze dobranym modelem wspinacz może zwiększyć swój poziom i rozwinąć się. W kolekcji Rock Pillars odnajdziesz modele odpowiednie dla każdego celu.

Dziurki

W małych dziurkach jest bardzo ograniczona ilość miejsca. Najczęściej mieszczą się w nich tylko palce, lub co gorsza sam duży palec. Często nacisk jest zwiększony poprzez podniesienie pięty. Buty, które najlepiej będą spisywać się w dziurkach, są silnie asymetryczne, odpowiednio naprężone i z zakrzywionym palcem.


	TECHNIKI WSPINACZKOWE
	

	Jak już...

Krawądki

Na krawądkach najskuteczniejszym jest obciążenie wewnętrznej bądź też zewnętrznej krawędzi buta. Bardzo niekorzystnym jest, gdy miękki but obraca się wokół stopy, osuwając się ze stopnia. Dobre obuwie posiadające odpowiednio sztywną śródpodeszwę zapewnia stabilność stopy i odpowiedni transfer energii.


	TECHNIKI WSPINACZKOWE
	

	Jak już...

Płyty

Na płytach generalnie nie mamy do czynienia z małymi krawędziami, powierzchnia jest jednorodna i pofalowana, z płaskimi zagłębieniami. Niezmiernie ważnym jest swobodny ruch w kostce oraz mały ucisk pięty. Dzięki tarciu zapewnione jest odpowiednie utrzymanie stopy na skale. Na płytach wspinacz stoi całą przednią częścią stopy, na której opiera cały ciężar. Odpowiednie buty do użytku na płytach muszą posiadać elastyczną śródpodeszwę, „lepką” gumę i zapewniać odpowiednią czułość.


	TECHNIKI WSPINACZKOWE
	

	Jak już...

Rysy/szczeliny

W rysach i szczelinach za odpowiednią stabilność odpowiadają boczne części butów, w szczególności te umiejscowione przy palcach. To one muszą zapewnić tarcie. Buty zbyt miękkie w bocznych partiach nie będą w odpowiednim zakresie chroniły stóp podczas klinowania, co może doprowadzić do otarć i bólu. Buty muszą posiadać odpowiednio grubą skórę (podszytą wewnątrz) oraz odpowiednio podwyższony otok gumowy tak, aby zapewnić komfort użytkowania i chronić obuwie przed zbyt szybkim zniszczeniem.


	TECHNIKI WSPINACZKOWE
	

	Jak już...

Haczenie piętą

Ten rodzaj ruchu pomaga wspinaczowi podciągnąć się do kolejnego chwytu w mocno przewieszonym terenie, utrzymać balans ciała czy też zrestować się. Piętę można haczyć w dziurach czy na różnego rodzaju kantach. Guma umiejscowiona na pięcie chroni skórę cholewki i zapewnia niezbędne tarcie. Odpowiednie naprężenie i dobre dopasowanie zabezpiecza piętę przed zsuwaniem się. Najlepiej, gdy nie ma żadnej wolnej przestrzeni pomiędzy piętą buta a stopą.


	TECHNIKI WSPINACZKOWE
	

	Jak już...

Podhaczanie palcami

Podhaczenie przodem buta jest dużo bardziej wyrafinowaną techniką aniżeli haczenie piętą, może być wielce pomocnym w dachach lub na dużych przewieszeniach. Odpowiednie wzmocnienia ponad palcami są bardzo praktyczne z racji zwiększenia tarcia jak i ochrony materiału cholewki.


	TECHNIKI WSPINACZKOWE
	

	Jak już...

 


	TECHNIKI WSPINACZKOWE
	

	Jak już...

TEORIA TARCIA I PRZENOSZENIE SIŁY

Jak powszechnie wiadomo z tarciem mamy do czynienia w momencie, gdy dwa materiały (ciała) są przesuwane względem siebie. Zależy ono od powierzchni styku obydwu obiektów.


	TEORIA TARCIA I PRZENOSZENIE SIŁY...

We wspinaczce na tarcie wpływa kilka istotnych czynników:

Pogoda:

  • Temperatura – dotyczy parametrów fizycznych tworzyw; uogólniając najlepszą przyczepność guma osiąga w temperaturach z zakresu 5 – 15°C. Firmy specjalizujące się w produkcji obuwia wspinaczkowego tak dobierają mieszanki gum, aby najlepsze osiągi miała ona przy 0-5°C; poniżej tego zakresu guma staje się zbyt twarda i nie dopasowuje się tak dobrze do faktury skały, z kolei powyżej staje się za miękka, co wiąże się z szybszym zdeformowaniem i zużyciem. Dlatego też buty wspinaczkowe najlepiej pracują w stosunkowo niskich temperaturach.
  • Wilgotność – wilgotność powietrza, tak samo jak wilgotność skały, redukuje przyczepność gumy.

Skały:

  • Kąt nachylenia/przewieszenia – współczynnik tarcia zależy od kąta nachylenia skały. Mniejszy stopień nachylenia przekłada się na większe tarcie.
  • Struktura powierzchni – faktura i ziarnistość skał mają bezpośrednie przełożenie na tarcie. Ostra tekstura zapewnia najlepsze tarcie, z kolei gładka jest mniej korzystna dla „przyczepności”.

Wspinacz:
	TEORIA TARCIA I PRZENOSZENIE SIŁY...

  • Nacisk – specyficzny nacisk wytwarzany przez wspinacza na skale sprawia, że rzeczywista powierzchnia styku gumy i skały jest większa (guma pod ciśnieniem odkształca się).
  • Powierzchnia styku – większa powierzchnia przekłada się bezpośrednio na zwiększenie tarcia. Odpowiednia technika ułożenia stopy i balans ciałem pozwalają skutecznie zwiększać powierzchnię kontaktową i tym samym wpływać na tarcie.

 

Buty:

  • Sztywność – musi być odpowiednio wypośrodkowana. Miękka podeszwa doskonale współgrać będzie z każdą nierównością skały (maksymalizując tarcie), jednakże konstrukcyjna sztywność je
	TEORIA TARCIA I PRZENOSZENIE SIŁY...st niezbędna dla prawidłowego podtrzymania i wzmocnienia stopy na małych krawądkach.
  • Guma – ta stosowana do produkcji podeszew w butach wspinaczkowych to wielka alchemia. Jej parametry są określone przez szereg składników. Musi mieć odpowiednią twardość i przyczepność, ale przede wszystkim odpowiednie właściwości wysoko elastyczne umożliwiające dobrą współpracę między gumą i skałą. Mieszanka musi być odpowiednio miękka, aby dobrze przylegać do struktury skały, penetrować wszelakie nierówności w jej strukturze, a zarazem nie odkształcać się trwale i nie ślizgać się bezwładnie.Miękkość gumy jest również determinowana przez temperaturę. „Lepka” guma, która łatwo przenika do mikrostruktur skały, pozostając przy tym wystarczająco twardą, aby gwarantować stabilność na krawądkach, to najbardziej odpowiednia mieszkanka dla butów wspinaczkowych. Ważnym czynnikiem jest ponadto odporność na zużycie, która wpływa bezpośrednio na trwałość naszych butów. Ciągłe prace nad ulepszaniem mieszanek gumowych i modyfikacje w ich właściwościach są tak samo istotne we wspinaczce, jak w przypadku Formuły 1. Aby zapewnić idealne tarcie potrzebny jest szereg badań z dziedzin fizyki i chemii. Rock Pillars od ponad 20 lat inwestuje w rozwój, na bieżąco konfrontując najnowsze osiągnięcia z realiami w warunkach bojowych, w skałach – gdyż nauka i warunki laboratoryjne muszą iść w parze z testami w środowisku docelowym produktu. RP współpracuje ponadto z laboratorium Vibram.

Tabela rozmiarowa:

JAK PRAWIDŁOWO DOBRAĆ ROZMIAR OBUWIA DO WSPINACZKI?

Prawidłowy wybór symetrii buta to nie jedyny parametr istotny przy wyborze obuwia wspinaczkowego. Każdy z nas ma inną, unikalną stopę o danej objętości. Dobór rozmiaru determinowany jest więc zarówno przez sztywność konstrukcji jak i wspinaczkowe doświadczenie i umiejętności. Najogólniej rzecz ujmując, optymalny rozmiar dla wspinaczki czysto sportowej (na zaawansowanym poziomie) będzie mniejszy, niż ten polecany na wielowyciągowe drogi czy do zastosowań stricte rekreacyjnych. Posługując się rekomendowaną tabelą rozmiarów dla marki Rock Pillars musisz znać swój standardowy rozmiar obuwia oraz dokładną długość stopy wyrażoną w milimetrach.

Zakres rozmiarów i prawidłowy wybór

Poprawne przeliczenie naszego indywidualnego rozmiaru na ten rekomendowany przy wyborze butów wspinaczkowych jest tematem niekończących się dyskusji. Firma Rock Pillars dostrzegła ten fakt na samym początku i dlatego zdecydowano się na system rozmiarowania Mondo Point, gdzie następujące po sobie rozmiary zmieniają się nie tylko względem długości stopy, ale również szerokości. Metryczne oznakowanie pozwala każdemu samodzielnie, przy użyciu ołówka i papieru, dobrać prawidłową długość buta dla własnej stopy. Typowe oznakowanie na pudełku odpowiada ścisłemu dopasowaniu buta, gdzie paluch znajduje się w pozycji wygiętej.

Prawidłowa procedura doboru rozmiaru:

  1. Zmierz długość stopy.
  2. Zdecyduj jak ścisłego dopasowania oczekujesz (w oparciu o poziom zaawansowania i ogólne doświadczenie wspinaczkowe) – wybierz dopasowanie Komfortowe, Zaawansowane lub Wyczynowe.
  3. Dokonaj stosownej korekty pomiarów w oparciu o poniższy schemat i wybierz rozmiar odpowiedni dla siebie.

Przykład w jaki sposób dobrać rozmiar butów Rock Pillars:

Długość stopy to 26,5 cm. 265 mm / 7.5 UK to rekomendowany rozmiar z naszej podstawowej tabeli, zapewniający odpowiednie dopasowanie dla doświadczonych wspinaczy (Zaawansowane Dopasowanie). Jeśli zależy nam na większym komforcie (Dopasowanie Komfortowe) musimy zdecydować się na buty 5 – 10 milimetrów większe. W niniejszym przykładzie będzie to 8 lub 8.5 UK. W przypadku, gdy szukasz obuwia na bardzo trudne technicznie i krótkie drogi powinieneś zdecydować się na rozmiar 5 – 10 mm mniejszy; tutaj będzie to 6,5 lub 7 UK. Takie rozwiązanie niesie jednak ze sobą pewne następstwa. Wyczynowe dopasowanie przy nowych butach może być bolesne, a w przypadku osób z szeroką stopą jest wręcz niepolecane. Użycie zbyt ciasnych butów powoduje zwiększenie obciążeń jakie przenoszone są na materiały, co w efekcie może przyśpieszyć ich zużycie, a nawet doprowadzić do przedarcia.

Tabela rozmiarowa Rock Pillars/Ocun

Tabela rozmiarowa Rock Pillars/Ocun

Tabela rozmiarowa Rock Pillars/Ocun

Kliknij w obrazek, aby go powiększyć.

Rock Pillars – wszystko zaczęło się w samym środku... Syberii, na pięknych różowych granitowych iglicach ukrytych w Tajdze. Tam właśnie wykształcił się specyficzny rodzaj wspinania – odmiana bouldering'u, tyle że na 200-metrowych filarach. Rejon ten znany jest jako Rock Pillars. Grupa lokalnych wspinaczy rozpoczęła produkcję butów na własny użytek, łącząc w późniejszym czasie swoje doświadczenia z szewcami i chemikami zajmującymi się wytwarzaniem gumy. Pierwsza para powstała w 1988r i za sprawą młodego wspinacza – Evgeniya Ovtchinikova – 3 lata później Rock Pillars zadebiutował na zawodach Pucharu Świata w Clusone (Włochy) i to „na trzecim miejscu”. :-)

W tym czasie doszło do spotkania Evgeniya z Czechem Pavlem Hendrychem, który juz wtedy zajmował się produkcją uprzęży (w czasie wolnym od pracy etatowej). Spotkanie tych dwóch doświadczonych specjalistów: wspinacza z inżynierem-producentem zaowocowało przeniesieniem w 1994 roku produkcji do Czech.

Od 15 już lat firma Rock Pillars wprowadziła i wyprodukowała setki tysięcy butów i rozpoznawana jest praktycznie na całym świecie. Nie spoczywając na laurach – ciągle poszukuje nowych rozwiązań, skuteczniejszych wyprofilowań , gumy. To wszystko z pomocą weterana już dziś – Salavata Rakhmetova, a także takich młodych sław jak: Tomas Mrazek, Jeromw Deboeck, Korni Obleitner i Andi Moelk.
Po połączeniu marek Rock Pillars i Ocun firma z dumą spogląda na dzieło swojej wieloletniej pracy i poświęcenia... od podium Pucharu Świata, przez sportowe drogi 9a, po buldery 8C.

KOD: 20434 pearl-ld-qc
W:1.20, P
Dodaj opinię
Brak opinii dla Buty wspinaczkowe damskie PEARL LADY QC Rock Pillars/Ocun.
Bądź pierwszy który wyrazi swoją opinię o produkcie. Podziel się swoimi uwagami, pomóż innym w zakupie.

Dodaj opinię

TAK NIE
Obsługa sklepu internetowego Asport.pl zastrzega sobie prawo do nie umieszczenia całości lub części opinii. W szczególności nie zostaną umieszczone opinie zawierające wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.); obrażające osoby, narodowości, religie (art. 23 Kodeksu cywilnego oraz art. 194 - 196 Kodeksu karnego); zawierające informacje nie sprawdzone lub obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego). Ponadto Asport.pl nie zamieszcza opinii, które zawierają linki do prywatnych stron www, zawierających dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe, zawierających uwagi na temat sklepu Asport.pl.
Tabela rozmiarowa dla producenta Rock Pillars/Ocun:

JAK PRAWIDŁOWO DOBRAĆ ROZMIAR OBUWIA DO WSPINACZKI?

Prawidłowy wybór symetrii buta to nie jedyny parametr istotny przy wyborze obuwia wspinaczkowego. Każdy z nas ma inną, unikalną stopę o danej objętości. Dobór rozmiaru determinowany jest więc zarówno przez sztywność konstrukcji jak i wspinaczkowe doświadczenie i umiejętności. Najogólniej rzecz ujmując, optymalny rozmiar dla wspinaczki czysto sportowej (na zaawansowanym poziomie) będzie mniejszy, niż ten polecany na wielowyciągowe drogi czy do zastosowań stricte rekreacyjnych. Posługując się rekomendowaną tabelą rozmiarów dla marki Rock Pillars musisz znać swój standardowy rozmiar obuwia oraz dokładną długość stopy wyrażoną w milimetrach.

Zakres rozmiarów i prawidłowy wybór

Poprawne przeliczenie naszego indywidualnego rozmiaru na ten rekomendowany przy wyborze butów wspinaczkowych jest tematem niekończących się dyskusji. Firma Rock Pillars dostrzegła ten fakt na samym początku i dlatego zdecydowano się na system rozmiarowania Mondo Point, gdzie następujące po sobie rozmiary zmieniają się nie tylko względem długości stopy, ale również szerokości. Metryczne oznakowanie pozwala każdemu samodzielnie, przy użyciu ołówka i papieru, dobrać prawidłową długość buta dla własnej stopy. Typowe oznakowanie na pudełku odpowiada ścisłemu dopasowaniu buta, gdzie paluch znajduje się w pozycji wygiętej.

Prawidłowa procedura doboru rozmiaru:

  1. Zmierz długość stopy.
  2. Zdecyduj jak ścisłego dopasowania oczekujesz (w oparciu o poziom zaawansowania i ogólne doświadczenie wspinaczkowe) – wybierz dopasowanie Komfortowe, Zaawansowane lub Wyczynowe.
  3. Dokonaj stosownej korekty pomiarów w oparciu o poniższy schemat i wybierz rozmiar odpowiedni dla siebie.

Przykład w jaki sposób dobrać rozmiar butów Rock Pillars:

Długość stopy to 26,5 cm. 265 mm / 7.5 UK to rekomendowany rozmiar z naszej podstawowej tabeli, zapewniający odpowiednie dopasowanie dla doświadczonych wspinaczy (Zaawansowane Dopasowanie). Jeśli zależy nam na większym komforcie (Dopasowanie Komfortowe) musimy zdecydować się na buty 5 – 10 milimetrów większe. W niniejszym przykładzie będzie to 8 lub 8.5 UK. W przypadku, gdy szukasz obuwia na bardzo trudne technicznie i krótkie drogi powinieneś zdecydować się na rozmiar 5 – 10 mm mniejszy; tutaj będzie to 6,5 lub 7 UK. Takie rozwiązanie niesie jednak ze sobą pewne następstwa. Wyczynowe dopasowanie przy nowych butach może być bolesne, a w przypadku osób z szeroką stopą jest wręcz niepolecane. Użycie zbyt ciasnych butów powoduje zwiększenie obciążeń jakie przenoszone są na materiały, co w efekcie może przyśpieszyć ich zużycie, a nawet doprowadzić do przedarcia.


Kliknij w obrazek, aby go powiększyć.

stół z kawą 10
powodów dlaczego warto wybrać nas
  • Setki tysięcy pozytywnych opinii klientów na allegro, kilkadziesiąt na ceneo i innych portalach
  • Gwarancja bezpiecznych zakupów
  • 100 % satysfakcji albo zwrot pieniędzy
  • Darmowa dostawa
  • Rzetelność potwierdzona certyfikatami
  • Prestiżowe nagrody i wyróżnienia
  • Sprawdzone marki oraz bogata oferta
  • Polityka prywatności
  • Solidna firma
  • Profesjonalna obsługa, fachowa konsultacja
zobacz więcej
zobacz więcej