33 821 91 49
604 617 978
sklep@asport.pl
Plecak szkolny, sportowy, miejski CITY LIGHT 16L Deuter

Plecak szkolny, sportowy, miejski CITY LIGHT 16L Deuter

(0 opinii)
Produkt niedostępny.
Brak informacji o dostępności.
.

Infolinia: 801 000 761 Zobacz więcej
30 dni na zwrot Zobacz więcej
10 powodów bezpiecznych zakupów Zobacz więcej
Darmowa dostawa Zobacz więcej

PLECAK SZKOLNY, SPORTOWY, MIEJSKI

model CITY LIGHT 16L

seria DAYPACK

renomowanej marki DEUTER

Jeśli szukasz niewielkiego, uniwersalnego plecaka, który posłuży Ci zarówno w mieście, jak i na którkich wypadach za miasto czy na rower - model City Light spełni wszystkie Twoje oczekiwania! Pojemność 16 litrów wystarczy, aby pomieścić wszystkie niezbędne przedmioty, a kompaktowe wymiary plecaka sprawiają, że zmieści się on w luku bagażowym lub może posłużyć jako bagaż podręczny. System nośny Airstripes Daypack zapewni równomierne rozłożenie ciężaru oraz wysoki komfort użytkowania.

Plecak szkolny, sportowy, miejski CITY LIGHT 16L Deuter  Plecak szkolny, sportowy, miejski CITY LIGHT 16L Deuter

Opis:

 • ładowany od góryPlecak szkolny, sportowy, miejski CITY LIGHT 16L Deuter
 • zapięcie na dwukierunkowy zamek błyskawiczny
 • wewnętrzna otwarta kieszeń
 • zewnętrzna przednia kieszonka zapinana na suwak
 • para otwartych bocznych kieszeni z siatki
 • górny uchwyt do przenoszenia
 • przeznaczenie: miasto, rower, skitouring, Nordic Walking, jazda na rolkach

Specyfikacja:

 • waga: 400 g
 • pojemność: 16 litrów
 • wymiary: 45 x 22 x 17 cm
 • materiał: Deuter Microrip Nylon, Deuter Ripstop 210
 • system nośny: Deuter Airstripes System Daypack

Dostępne kolory:

 • czarny (7000)
 • zielony (2215)
 • brązowy z błękitnymi wstawkami (6307)
 • czerwony (5520)

Technologie dla produktu:

DOBÓR PLECAKA

Deuter oferuje zarówno damskie jak i męskie plecaki. Plecaki oznaczone symbolem SL dedykowane są przede wszystkim kobietom, ale często występuje sytuacja, że mężczyznom o niskim wzroście lub drobnej budowie ciała bardziej odpowiadają plecaki z symbolem SL. Dobierając taki plecak, należy zwrócić szczególną uwagę na wysokość położenia pasa biodrowego oraz komfort jaki mają spełnić pasy nośne.

Jeżeli nie jesteś przekonany, który plecak wybrać polecamy wykonanie krótkiego testu poniżej.


	DOBÓR PLECAKA
	

	Deuter oferuje...

DOPASOWANIE PLECAKA

Właściwie wyregulowany plecak to gwarancja udanej wyprawy i możliwość docenienia tego co w plecakach najważniejsze - systemu nośnego.

1. Poczuj prawdziwą wagę plecaka w tym celu napełnij plecak ciężarem podobnym do tego, który będziesz nosił i nastepnie poluzuj wszystkie paski i troki.


	DOPASOWANIE PLECAKA
	

	Właściwie...

2. Pas biodrowy plecaka powienien znajdować się tuż nad kościami biodrowymi. Jeżeli pas jest za wysoko może uciskać żołądek, jeżeli zaś za nisko to plecak może ocierać biodra.


	DOPASOWANIE PLECAKA
	

	Właściwie...

 

3.Teraz należy dokręcić szelki, ale niezbyt mocno. Główny ciężar plecaka powinien być na pasie biodrowym.

	DOPASOWANIE PLECAKA
	

	Właściwie...

4. Szelki plecaka powinny być umieszczone między łopatkami, a plecak powinien idealnie przylegać do pleców.


	DOPASOWANIE PLECAKA
	

	Właściwie...

 

A. Jeżeli pozycja plecaka jest zbyt niska, długość pleców użytkownika jest za krótka.


	DOPASOWANIE PLECAKA
	

	Właściwie...

B.  Szelki mogą ześlizgiwać się z ramion.


	DOPASOWANIE PLECAKA
	

	Właściwie...

C. Jeśli pozycja plecaka jest za wysoka, długość pleców użytkownika jest za długa.


	DOPASOWANIE PLECAKA
	

	Właściwie...

D.  Zbyt wysoko umieszczony plecak może doprowadzić do otarcia szyi i ramion. Nie pomoże regulacja szelek, dlatego należy wybrać plecak o odpowiedniej długości pleców SL lub Standard.	DOPASOWANIE PLECAKA
	

	Właściwie...

5. Jeżeli zakończyłeś regulację wysokości plecaka należy wyregulować oraz zapiąć pasek stabilizujący. Paska nie należy zapinać zbyt mocno, ponieważ może on utrudnić oddychanie.


	DOPASOWANIE PLECAKA
	

	Właściwie...

6. Poprzez luzowanie i zaciąganie troków, można w różnym stopniu przenosić ładunek na biodra lub ramiona i tym samym dawać odpocząć poszczególnym obszarom naszego ciała. Perfekcyjne usytułowanie pionu plecaka waha się pomiędzy 30o i 45o .


	DOPASOWANIE PLECAKA
	

	Właściwie...

E. Trokami można regulawać kąt plecaka wybierając wyższy lub niższy.


	DOPASOWANIE PLECAKA
	

	Właściwie...

F. Można przedłużyć lub dociągnąć szelki, tak aby plecak perfekcyjnie pasował do pleców.


	DOPASOWANIE PLECAKA
	

	Właściwie...

ŚRODEK CIĘŻKOŚCI PLECAKA

Środek ciężkości powinien być blisko ciała i idealnie na wysokości ramion. Wtedy plecak nie będzie ciągnąć nas do tyłu.

Jak prawidłowo załadować większą pojemność plecaka (od około 30 l)?

Umieść śpiwór, sprzęt i inne lekkie przedmioty w dolnej komorze. W środkowej części plecaka jest miejsce na cięższy ekwipunek. To tutaj powinien znajdować się środek ciężkości plecaka. W środkowej zewnętrznej komorze umieść odzież. Natomiast sprzęt ciężki (namiot, jedzenie, kurtkę) umieść w środkowej wewnętrznej komorze blisko pleców. Małe przydatne w trakcie wędrówki przedmioty umieść w górnej komorze, dzięki temu zawsze będą pod ręką.


	ŚRODEK CIĘŻKOŚCI PLECAKA
	

	Środek...

Stanowczo nie wolno:

 • umieszczać ciężkich rzeczy (np. namiotu) pod plecakiem – obniżysz środek ciężkości plecaka i będzie Ci bardzo trudno go nieść
 • doczepiać sprzętu z boku plecaka, tak aby plecak stał się bardzo szeroki.
 • obciążać jednej strony plecaka (np. poprzez pionowe doczepienie namiotu) – przesuniesz wtedy środek ciężkości poza kręgosłup.

Na łatwym terenie (szlaki turystyczne, trasy płaskie) środek ciężkości plecaka powinien znajdować na wysokości ramion. Na trudnych trasach (alpejskich, via ferrata) środek ciężkości powinien byc zlokalizowany na środku pleców. Bardziej nachylona do przodu pozycja pozwala na lepszą równowagę użytkownika.


	ŚRODEK CIĘŻKOŚCI PLECAKA
	

	Środek...

DEUTER RIPSTOP 210

Nowa bardzo gęsto tkana tkanina nylonowa o wytrzymałości 210 den. o bardzo wysokiej wytrzymałości. Rozpoznawalna po technicznej i połyskliwej powierzchni z mocnym ripstopowym splotem. Ta bardzo lekka i wyjątkowo trwała tkanina pasuje doskonale do konstrukcji plecaków o bardzo niskiej wadze. Od wewnątrz pokryta warstwą PU, wykorzystywana wyłącznie w serii plecaków ACT Lite.


	DEUTER RIPSTOP 210
	

	Nowa bardzo gęsto...

DEUTER MICRORIP NYLON
POLIAMID

Tkanina ta znajduje zastosowanie w budowie lekkich plecaków rowerowych, w serii AC Lite oraz ACT Trail. Została wzmocniona nićmi Ripstop i pokryta warstwą PU.


	DEUTER MICRORIP NYLON
	POLIAMID

	Tkanina...

DEUTER AIRSTRIPES SYSTEM

Ten specjalny system, stworzony z myślą o rowerzystach, znalazł również zastosowanie w plecakach miejskich. Wykonany jest z dwóch konturowanych pasów ze specjalnej pianki pokrytej tkaniną Mesh. Struktura wyżłobionej pianki umożliwia swobodną cyrkulację powietrza na 80 procentach powierzchni pleców. Dodatkowo przez odpowiednie ułożenie profili z pęcherzykowatej pianki osiągnięto tzw. efekt kominowy. Zaleta: wyczuwalna cyrkulacja powietrza i odpowiedni komfort temperatury pleców przy jednoczesnym wysiłku fizycznym.


	DEUTER AIRSTRIPES SYSTEM
	

	Ten...

Airstripes System ma równiez jeszcze jedną ważną zaletę, kanał wentylacyjny, który znajduje się pomiędzy rzędami obu poduszek pełni również oprócz funkcji chłodzącej ważną rolę w ochronie kręgosłupa. W nim "chowa" się kręgosłup wtedy gdy plecy rowerzysty znajdują się w pozycji pochylonej. Tą niebywałą zaletę doceni każdy, kto odbywa wielogodzinne jazdy z plecakiem.

 1. Pasy nośne ukształtowane anatomicznie, pokryte tkaniną 3D-AirMesh dla lepszej cyrkulacji, dodatkowo zastosowany pas piersiowy umożliwia lepsze dopasowanie plecaka oraz zapobiega obsuwaniu się pasów nośnych.
 2. Dwa rzędy poduszek, ułożonych do kształtu pleców, dla właściwej cyrkulacji i stabilizacji plecaka.
 3. Wewnątrz poduszki składają się z bilaminowanej, konturowo ułożonej pianki. Dla zwiększenia cyrkulacji powietrza, odprowadzenie gorącego powietrza i doprowadzenie chłodnego, odbywa się nie tylko centralnym kanałem wentylacyjnym, ale również mikro-kanalikami, które znajdują się pomiędzy poszczególnymi elementami pianki.
 4. Wyprofilowane elastyczne szyny aluminiowe, umożliwiające doskonałe dopasowanie do anatomicznej budowy pleców, poprawiające cyrkulację (uwaga: szyny aluminiowe zastosowane tylko w wybranych modelach - informacja w poszczególnych opisach)
 5. Pas biodrowy pokryty oddychającą tkaniną, jego konstrukcja umożliwia jazdę na rowerze w każdym położeniu. W plecakach rowerowych pas biodrowy położony jest wyżej, tak by nie ograniczać ruchu podczas jazdy na rowerze.

Deuter to niemiecki producent plecaków od 1898r. Ponad 110 lat działalności ugruntowało tę firmę w czołówce światowych producentów plecaków. Bez wątpienia jest liderem w produkcji plecaków na europejskich rynkach niemieckojęzycznych.
Produkty Deuter co roku wygrywają plebiscyty w czytelników międzynarodowych magazynów takich jak Outdoor Magazine, Bergsteiger, w kategoriach Najlepszy Plecak trekkingowy, wspinaczkowy, hikingowy. Od 5 lat wybierany jest również przez czytelników Mountain Bike najlepszą firmą w kategorii "plecaki rowerowe".

Deuter

Deuter

 

Ważne wydarzenia z historii firmy:

1910 - rodzinne przedsiębiorstwo realizuje pierwsze zamówienia: wzrasta zapotrzebowanie na tornistry, plecaki, paski i namioty, zwłaszcza dla wojska.

1919 - Hans Deuter nazywa firmę własnym nazwiskiem i zaczyna produkcję walizek, plecaków, namiotów i tekstyliów dla ciężarówek. Dział produkcji plecakow przekształca się w spółkę akcyjną. Firma po raz pierwszy prezentuje swoją ofertę na Oktoberfest.

1934 - pierwszy poważny test dla produktów Deuter: plecaki Tauern użyte są podczas wyprawy na Nanga Parbat. Podczas ekspedycji potwierdza się wysoki standard marki, która staje się doskonale rozpoznawalna przez kolejne 30 lat. Deuter zaopatruje również kilka późniejszych wypraw.

1939 - w związku z wybuchem II wojny światowej cała produkcja zostaje przejęta przez siły zbrojne. Po zakończeniu wojny firma dynamicznie rozwija działalność i wprowadza nowe produkty.

1968 - Deuter rozpoczyna produkcję plecaków wykonanych z nylonu, co wkrótce staje się normą w całej branży.

1985 - firma wprowadza na rynek plecaki z innowacyjnym systemem wentylacji Aircomfort. Rozwiązanie to jest całkowitą nowością i przyjmuje się na stałe na rynku.

1988 - do zespołu Deutera dołączają alpiniści, przewodnicy górscy i kolarze, co ma ogromny wpływ na rozwój teamu i pozwala na jeszcze lepsze dostosowanie produktów do potrzeb użytkowników.

2000 - Deuter jest jednym z czołowych producentów plecaków w Niemczech i całej Europie. Główne czynniki decydujące o sukcesie firmy to długoletnia tradycja oraz zespół doświadczonych ekspertów.

2001 - Deuter otwiera firmę-córkę w Stanach Zjednoczonych - Deuter USA.

2008 - Deuter obchodzi 110-lecie założenia.

 

Dodaj opinię
Brak opinii dla Plecak szkolny, sportowy, miejski CITY LIGHT 16L Deuter.
Bądź pierwszy który wyrazi swoją opinię o produkcie. Podziel się swoimi uwagami, pomóż innym w zakupie.

Dodaj opinię

TAK NIE
Obsługa sklepu internetowego Asport.pl zastrzega sobie prawo do nie umieszczenia całości lub części opinii. W szczególności nie zostaną umieszczone opinie zawierające wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.); obrażające osoby, narodowości, religie (art. 23 Kodeksu cywilnego oraz art. 194 - 196 Kodeksu karnego); zawierające informacje nie sprawdzone lub obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego). Ponadto Asport.pl nie zamieszcza opinii, które zawierają linki do prywatnych stron www, zawierających dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe, zawierających uwagi na temat sklepu Asport.pl.
stół z kawą 10
powodów dlaczego warto wybrać nas
 • Setki tysięcy pozytywnych opinii klientów na allegro, kilkadziesiąt na ceneo i innych portalach
 • Gwarancja bezpiecznych zakupów
 • 100 % satysfakcji albo zwrot pieniędzy
 • Darmowa dostawa
 • Rzetelność potwierdzona certyfikatami
 • Prestiżowe nagrody i wyróżnienia
 • Sprawdzone marki oraz bogata oferta
 • Polityka prywatności
 • Solidna firma
 • Profesjonalna obsługa, fachowa konsultacja
zobacz więcej
zobacz więcej