INFOLINIA: 801 000 761, 33 821 91 49
ZAPYTAJ SPRZEDAWCĘ
Jesteś tutaj: Asport.pl » Sporty wodne » Okularki
OPCJE PRZEGLĄDANIA
Pokaż wszystkie (11)
Pokaż wszystkie (17)

Okulary do pływania, dziecięce 1100 AF Spurt

Wysyłka: Jutro
10,50 13,00 PLN

Okulary do pływania, dziecięce 1100 AF Spurt

Wysyłka: Jutro
10,50 13,00 PLN

Okularki do pływania, dziecięce 1200 AF Spurt

Wysyłka: Jutro
12,00 15,00 PLN

Okularki do pływania, dziecięce 1200 AF Spurt

Wysyłka: Jutro
12,00 15,00 PLN

Okularki do pływania, dziecięce 1200 AF

Wysyłka: Jutro
12,00 15,00 PLN

Okulary dziecięce, pływackie PLANES Disney

Wysyłka: Jutro
22,50 26,00 PLN
Każda osoba, która regularnie chodzi na basen, wie, jak ważne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu. Możemy do niego zaliczyć okularki pływackie, których zadaniem jest ochrona oczu przed szkodliwym wpływem chlorowanej wody oraz poprawa widoczności podczas nurkowania.

Dostępne u nas modele różnią się kształtem, kolorem oraz przeznaczeniem. W naszej ofercie można znaleźć nie tylko tradycyjne treningowe okularki, ale i korekcyjne oraz lustrzanki a także okularki szwedki.

Okularki na basen powinno się dobierać wiedząc, jak często będziemy ich używać oraz jakie będzie ich przeznaczenie. Okulary do pływania rekreacyjnego różnią się bowiem od tych treningowych.

Wybierając okulary na basen trzeba pamiętać, że muszą dobrze przylegać do twarzy i głowy, nie mogą uciskać mocno miejsca wokół oczu a po dociśnięciu ich do twarzy powinny się lekko zassać. Wielkość i materiał uszczelki ma tu spore znaczenie, im szersza uszczelka tym okularki będą lepiej przylegały do twarzy. Ponadto najlepsze są uszczelki gumowe, piankowe jak w goglach nie są polecane. Dodatkowo warto sprawdzić, czy okularki są pokryte warstwą anti-fog, która zapobiega ich zaparowywaniu. Jeżeli nie, to dobrze jest zaopatrzyć się w specjalny płyn. Niektóre modele wyposażone są w filtr UV, który zapobiega uszkodzeniom oka przez promieniowanie słoneczne.

Okularki szwedki polecane są dla uczestników szkółek pływackich, na treningi oraz do skoków. Wyróżniają się mniejszą przepuszczalnością wody niż tradycyjne modele, ze względu na charakterystyczną budowę i dużą przylegalność do twarzy.

Do większości dostępnych w naszym sklepie okularków na basen dołączone jest praktyczne etui, które chroni je przed uszkodzeniami, a ich szkła przed zarysowaniem. Podobnie praktycznym rozwiązaniem jest wymienny, regulowany nosek, jednak w modelach profesjonalnych jest on niestosowany.

W naszym sklepie można dokupić do okularów oprócz płynu anti-fog także pojedyncze oraz podwójne paski do okularów na wymianę.